bitcoin trading sites in india South Africa crypto currency trading with bitstamp South Africa hammer candlestick in binary options South Africa binary options arrows example India best trading platform that work with robinhood Malaysia august bitcoin trading volume Malaysia ebay trading platform South Africa charts for binary option trading Malaysia best american binary options broker Malaysia crypto paper trading Malaysia why we invest in bitcoin Singapore teach me to trade binary options South Africa long term binary option brokers India eft that invest in bitcoins India cefibo binary options Malaysia trading in bitcoin is hard Malaysia forex and crypto trading bots Singapore using schwabs trading platform South Africa fxcm bitcoin trading South Africa arduino export combiled binary option South Africa golden binary profits Singapore how and where to invest in bitcoin South Africa how to start a bitcoin trading account India bitcoin gambling investment Singapore easiest way to invest in bitcoin uk Malaysia bitcoin trading what does it mean close on profit Singapore trading forest bitcoin South Africa invest 200 in bitcoin India live binary option view South Africa bitcoin is approaching 10 000 per coin should i invest Malaysia que es trading bitcoin South Africa bitcoin trading investigation India investing in bitcoin haram South Africa dennis preston binary options India trading crypto coach vip telegram Malaysia api automatic bitcoin trading India options trading rates Malaysia binary options strategies for safe predictions Singapore what is best options trading platform India crypto trading githb South Africa best time to trade binary options in usa India stock options trading signals Singapore barry norman binary options Singapore grayscale bitcoin investment trust split South Africa

FIRATPEN PVC KAPILAR

Pvc Kapı Sistemleri balkon kapıları gibi dış ortamlara açılan yerlerde kullanılabildiği gibi banyo ve wc kapıları gibi iç ortamlarda da kullanılabilmektedirler. PVC Kapı Sistemleri de PVC Pencere Sistemlerinde olduğu gibi rüzgar yükü dayanımı, hava ve su geçirmezliği  testlerinde üstün performans sağlayan profiller seçilerek projeye uygun olan PVC Sistemi kullanılması gerekmektedir. PVC kapılar  işyeri, konut, ofis gibi tüm yaşam alanlarında kullanılmaktadır. PVC Kapı Sistemleri genellikle balkon kapısı, banyo ve WC kapısı olarak kullanılmaktadır. Bakım ve temizliği ahşap kapılara göre daha kolay olan PVC Kapılar son dönemlerde geliştirilen darbeye karşı mukavemeti ile de hırsızlıklara karşı güvenlidir. Aynı zamanda ahşap ve çelik kapılara göre maliyeti daha düşüktür. PVC Kapılar ısı yalıtımı göre çok avantajlıdır. PVC kapı sistemlerine 20 mm - 24 mm - 32 mm cam uygulamaları yapılabileceği gibi sandviç panel kullanılarak da ısı yalıtımı arttırılabilir.

PVC BALKON KAPILARI

Özellikle balkon kapılarında uygulanan tek açılım sistemlerdir. Kapı olmasına rağmen pencere gibi çalışırlar. Kolu içerdedir. Dışarıdan kumanda edilmesi, açılıp kapatılması mümkün değildir. Yüksek doğramalar için uygundur. Farklı eşik uygulamaları yapılabilir.

KİLİTLİ PVC KAPILAR

Kilitli PVC kapılar balkon kapıları gibi çalışırlar. Fazladan kilitlenme ve her iki taraftan da kumanda edilebilme özellikleri vardır. İç ve dış taraftan kolları mevcut olup, mandallı, anahtarlı veya barelli kilitleme mekanizmaları ve çeşitleri vardır. Farklı eşik uygulamaları ve çok farklı kol uygulamaları yapılabilir. Genişlik arttıkça problem çıkarma riskleri de artar.

WC - BANYO PVC KAPILAR

WC - BANYO PVC tuvalet-banyo kapıları için tasarlanmışlardır. Balkon kapıları veya Wc Kapıları gibi çalışırlar. Her iki taraftan da kolları olabileceği gibi kilitleme anahtarsız olarak sadece iç taraftan yapılabilir. Farklı eşikler uygulanabilir. Farklı kol uygulamaları kullanılarak dış tarafı uyarmak ve bilgilendirmek mümkün olmaktadır. 

TOP
Language »